Historia

Początki zespołu Zemsta Chone-kera sięgają jesieni 2001, kiedy to Lenon i Kleszcz wpadają na genialny pomysł założenia zespołu, werbują do tego Absolventa i powoli zaczynają tworzyć materiał. Chwile później do ekipy dołącz Pidżey, którego rola w powstającym zespole zasadzie przez długi czas nie była do końca określona. Po kilku miesiącach kompletowania materiału muzycznego oraz sprzętu latem 2002r. w domu Absolventa w Brzozowie ma miejsce pierwsza próba ZCH-K i ten dzień jest uważany za oficjalny początek działalności zespołu. Już we wrześniu 2002r. ZCH-K rozpoczyna regularne próby w Brzozowskim Domu Kultury, a chwile później w andrzejkową noc do zespołu dołącza Prezes i w tym składzie gra nieprzerwanie do końca 2006r kiedy to miejsce Prezesa zajmuje Mariian.

Debiut sceniczny ZCH-K miał miejsce w Brzozowie w kwietniu 2003r. W styczniu 2004r. zespół zagrał w studio Radio Rzeszów, koncert ten był emitowany na łamach tego radia. Do roku 2007 zespół grywał na małych i dużych scenach, np. podczas Lata z Radiem Rzeszów, na festiwalach czy koncertach charytatywnych. W latach 2006 i 2007 zespół reprezentował woj. podkarpackie na ogólnopolskim festiwalu rockowym „Union of Rock” w Węgorzewie, gdzie występował na Małej Scenie. W 2006r. ZCH-K otrzymała ponadto nagrodę publiczności na Pikniku Rockowym w rodzinnym Brzozowie.

W latach 2008 – 2010 ze względu na liczne obowiązki zespół zawiesił swoją działalność.

We wrześniu 2010r. podczas owocnego spotkania u Mariiana podjęta zostaje decyzja o wznowieniu działalności, a pierwsza po reaktywacji próba w składzie Lenon, Abslovent, Mariian i Pidżey odbywa się w  grudniu Domu Ludowym w Gwoździance k. Niebylca. Jako że Kleszcz nie powrócił do składu, do lipca 2011 zespół gra próby z automatem perkusyjnym, kiedy to miejsce za perkusją zajmuje Młodyy. Powrót na scenę Zemsta zalicza w sierpniu 2012 w Gwoździance już w 4-osobowym składzie, bez Pidżeya, który tuż przed koncertem rezygnuje z gry w zespole. Do załogi ZCH-K powraca za to Prezes choć jako gitarzysta pojawia się póki co tylko okazyjnie, działając jednak dla zespołu na innych frontach.

Obecny skład zespołu:

 tercha Łukasz (Lenon) Tercha

Jeden z trzech ojców tego zespołu. Lenon, a potocznie Tercha, specjalista od sprzętu lotniczego, wokalista i mąż swojej żony, pisał i tworzył w zaciszu swojego i kuzyna (Kleszcza) domu. To Lenon i Kleszcz wpadli na pomysł założenia ZCH-K i niezwłocznie z tym pomysłem udali się do Absolventa. Wiecznie zabiegany. Już w dzieciństwie chciał być gitarzystą, ale został basistą.

lenon @ zemstachone-kera.pl

 jacek Jacek (Absolvent) Janas

Mecenas Janas – Absolvent nie tylko prawa, ale i studiów muzycznych. Kolejny z ojców Zemsty Chone-kera. Jeden z głównych napędów zespołu. Użyczający swoje własne gniazdo na nagrania muzyczne, tworzenie nowych kompozycji i na Counter Strike’a. Z zamiłowania klawiszowiec i gitarzysta, pasjonat prawa administracyjnego, wielbiciel J.S.Bacha. Autor słynnych licealnych przyspiewek i przysłów.

jacek @ zemstachone-kera.pl

 marian Mariusz (Mariian) Preisner

Mariian dołączył do zespołu końcem 2006 roku, kiedy to wiadomo już było, że Prezes odchodzi i dzielnie przez te wszystkie lata go zastępował, by po latach zagrać z nim w jednym zestawieniu. Znawca urządzeń AGD i RTV – w szczególności urządzeń rejestrujących, dziwne i niekiedy kompromitujące sytuacje, potocznie zwanych aparatami fotograficznymi. Czasami lubi również pokręcić mostkami gitarowymi oraz wokół atrakcyjnych kobiet.

mariian @ zemstachone-kera.pl

 mlody Michał (Młodyy) Bator

Najmłodszy członek zespołu. Bożyszcze nastolatek, godny nastepca Przemka (Kleszcza). Świeża krew, która wprowadziła do zespołu rytm i harmonię oraz urozmaicenie. Daje z siebie więcej niż ma.

mlodyy @ zemstachone-kera.pl

 prezes Arkadiusz (Prezes) Śnieżek

Do zespołu dołączył w 2002r. tuż po tym jak ZCH-K rozpoczęła regularne próby w BDK, kiedy to na imprezie andrzejkowej w domu sąsiadki Jacka, zupełnie niezapowiedzianie zawitali sam Jacek i Tercha. Ot takim przypadkiem Prezes znalazł się w Zemście przejmując rolę managera zespołu. Do 2006 czynnie grał jako gitarzysta prowadzący i drugi wokal. Pochłonięty studiowaniem, działalnością w organizacji studenckiej i zakładając własne radio musiał opuścić szeregi zespołu na 6 lat. Od lipca 2013 r. ponownie w składzie Zemsty Chone-kera, choć póki co jako gitarzysta pojawia się w składzie tylko okazyjnie.

prezes @ zemstachone-kera.pl